Hayvanat Bahçesinde Skandal! Panda Kalmayınca Yöntem Buldular: Tepkinin Odağı Oldular

Çin’in doğusundaki Jiangsu bölgesinde bulunan Taizhou Hayvanat Bahçesi’nde sergilenen panda olarak lanse edilen hayvanların aslında Çin Aslanı olarak da bilinen Chow Chow köpekleri olduğu ortaya çıktı. Ziyaretçiler, bu olaya tepki gösterdi.

ZİYARETÇİLERİN GÖRMEYE GİTTİĞİ PANDALAR KÖPEK ÇIKTI

Hayvanat bahçesi yetkilileri, köpeklerin baş kısmındaki tüyleri kısaltmış ve panda görünümü vermek için siyah ve beyaz renklere boyamıştı.

Köpekleri boyayan hayvanat bahçesi yetkilileri, ‘panda köpekleri’ sabah 08.00’den akşam 17.00’ye kadar halkın ziyaretine açtı.

‘PANDA YOK BU YÜZDEN YAPTIK’

Hayvanat bahçesi yetkililerinden bir temsilci, bu hayvanların panda olmadığının açık olduğunu belirtmesine rağmen neden bu tür bir “cosplay”ine giriştiklerine yönelik soruya, “Hayvanat bahçesinde panda yok, bu yüzden bunu yapmak istedik” şeklinde cevap verdi.

PİŞKİN AÇIKLAMA

Ziyaretçilerin birçoğu bunun hayvanlara eziyet olduğunu belirterek durumu protesto etse de hayvanat bahçesi yetkilileri hayvanlara bir zararının olmadığını savundu. Kurum temsilcisi, “İnsanlar da saçını boyuyor. Eğer uzunlarsa köpeklerin de tüyleri boyanabilir” dedi.

İLK VUKUAT DEĞİL

Çin’de yaşanan bu olay alışılmadık bir durum değil aslında. 2019 yılında güneybatıdaki Sichuan eyaletindeki köpekler yine ayılara benzeyecek şekilde boyanıp ziyaretçilere kapılarını açmıştı.

2020 yılında aynı ilde internette yayılan bir videoda “pandanın” boyalı bir Chow Chow olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir